TYDZIEŃ BEZ ZABAWEK.

 

W DNIACH 29.01 – 2.02.2018R. W NASZYM PRZEDSZKOLU  PO RAZ KOLEJNY ORGANIZOWANY JEST TYDZIEŃ BEZ ZABAWEK. DZIECI SPAKUJĄ PRZEDSZKOLNE ZABAWKI I WYŚLĄ NA TYGODNIOWY  ODPOCZYNEK. W TYCH DNIACH PROSIMY, ŻEBY DZIECI NIE PRZYNOSIŁY ZABAWEK RÓWNIEŻ Z DOMU.

 

 

Zabawki mają swoje zadanie, np. dzięki lalkom dzieci uczą się obchodzić z ludźmi, a gry planszowe pomagają znosić frustrację, porażki . Jednak dziś dzieci coraz częściej są zasypywane gotowymi zabawkami, które odwracają ich uwagę od tego, czego im brakuje – np. kontaktów z rodzicami lub rówieśnikami, od doskwierającej frustracji i nudy.       

         Tydzień bez zabawek organizowany w naszym przedszkolu ma   zachęcić dzieci do  tworzenia własnych zabawek z różnorodnych materiałów, rozwijać wyobraźnię i aktywność w grupie.