Witając piękną wiosnę myślimy również osobach, które Święta Wielkanocne spędzą w szpitalu onkologicznym. Zachęcamy wszystkich uczniów do tworzenia  kartek wielkanocnych  dla Pacjentów warszawskiego  Centrum Onkologii.

 

Zasady:

– kartki z bloku technicznego

– praca estetyczna

– starannie wypisane życzenia

 

     Minimum 3 kartki  lub więcej to w klasach młodszych pochwała do dziennika, w klasach starszych 1 godzina wolontariatu.

  Akcja trwa do piątku 8 kwietnia. Zasypcie nas kartkami!  🙂

 

     Koordynatorki: M. Goralewska, A. Matuszewska

———————————————————————————————————————————————————————————————————

 

 

     

     Od wielu lat uczniowie naszej szkoły jeździli z przedstawieniem jasełkowym do Centrum Onkologii w Warszawie. Swoimi występami przekazywali Pacjentom radość, optymizm, uśmiech, nadzieję, oderwanie od smutnej rzeczywistości.

     Obecnie przez pandemię nie mamy możliwości wyjazdu, jednak tam, w szpitalnych salach, z własnymi myślami, z chorobą, leżą ludzie, którzy marzą choćby o namiastce Świąt.

 

      Zapraszamy do włączenia się do akcji.

  Nasza szkoła ogłasza zbiórkę

kartek bożonarodzeniowych

         Zasady:

– kartki wykonane z bloku technicznego

– na każdej kartce wypisane życzenia, podpisane imieniem, klasą i szkołą.

-pamiętajcie o estetyce pracy – tworzycie prezent 😊

– wykonanie 3 kartek  lub więcej = 1 godzina wolontariatu, w młodszych klasach pochwała do dziennika

 

     Kartki zbieramy do 16 grudnia, oddajemy nauczycielom lub do kancelarii.

Dla przypomnienia – tak 3 lata temu  wyglądały nasze wyjazdy do Centrum Onkologii w Warszawie.

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————————-


 

 

 

 

 

W ramach wolontariatu zachęcamy uczniów do wykonania

kartek świątecznych.

Należy wykonać własnoręcznie, estetycznie co najmniej 3 kartki świąteczne
i dostarczyć je do poniedziałku do Kancelarii. Kartki mają być
wykonane na grubym bloku w dowolnym formacie i mieć wpisane życzenia,
w podpisie imię ucznia np. Jan ze Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dużym.
Będzie to równoznaczne z 1 godziną wolontariatu w klasach 7- 8.
Uczniowie młodszych klas otrzymają pochwałę

 

 

————————————————————————————————————————————————————————————

     

 

      Nasi uczniowie włączyli się w akcję wolontariatu. Wykonali ponad 80 kartek świątecznych, które trafiły do Domów Opieki w naszej Gminie i cieszą teraz Seniorów.

 

          Wszystkim Wolontariuszom bardzo dziękujemy.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

          W ramach wolontariatu zachęcamy uczniów do wykonania 

           
                   kartek świątecznych.

   
   Należy wykonać własnoręcznie, estetycznie co najmniej 3 kartki świąteczne 
i dostarczyć je w dniach 15,16,17 grudnia do Kancelarii. Kartki mają być 
wykonane na grubym bloku w dowolnym formacie i mieć wpisane życzenia, 
w podpisie imię ucznia np. Jan ze Szkoły Podstawowej w Borzęcinie Dużym. 
Będzie to równoznaczne z 1 godziną wolontariatu w klasach 7- 8. 
   Uczniowie młodszych klas otrzymają pochwałę.

———————————————————————————————————————————————————————————–

     

       „Kolędnicy z okolicy”, czyli uczniowie i ich rodzice wzięli udział w tegorocznym RODZINNYM KOLĘDOWANIU w Zaborowie. Było to wspaniałe spotkanie, na którym całe rodziny, grupy przyjaciół   i indywidualni wykonawcy zaprezentowali swoje ulubione kolędy i pastorałki.

       Uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i wolontariusze z naszej szkoły połączyli kolędowanie z akcją charytatywną  i zorganizowali  „Kawiarenkę dla Julka”. Ciasta, pierniki, gofry i zimowa herbata w dwóch odsłonach cieszyły się taką popularnością, że udało się zebrać sporą sumę, bo 2023 zł, które za pośrednictwem Fundacji Galopujące Serca zostały przekazane na leczenie chłopca.

       Dziękujemy

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz i Ewelina Olszewska

 

      

 


——————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

 

 

          PAKOWANIE KARTEK ŚWIĄTECZNYCH W LASKACH

 

      W sobotę nasi uczniowie przyłączyli się do działań wolontariatu w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych w Laskach. W sobotni poranek 21 osób pojawiło się w Bibliotece Ośrodka i zabrało się do pracy. Dzieci kompletowały pakiety: list, opłatek, ulotka i pakowały je do kopert. W takiej formie Ośrodek dziękuje swoim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy przeznaczają 1% podatku na rzecz dzieci niewidomych.Nasi uczniowie z takim zaangażowaniem pracowali, że to, co mieliśmy zrobić przez siedem godzin, zrobiliśmy w ciągu niecałych trzech.

 

 

   WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE !

 

 

 

     Agnieszka Matuszewska

 

 

————————————————————————————————————————————————————————————————————–

 

                       ZOSTAŃ ANIOŁEM DLA DZIECKA Z ODDZIAŁU ONKOLOGICZNEGO

 

 

       Nasza Szkoła przyłączyła się do akcji zostania Aniołem. Rodzice przeznaczyli  500 złotych z Rady Rodziców i kupili piękne koce oraz poduszki. Powłoczki na poduszki uszyła jedna z Babć naszych uczniów. Pani Zosia swoimi dłońmi wyczarowała kolorowe poszewki, które ozdobiły poduszki. Do akcji dołączyło się kilku uczniów, którzy przynieśli koce.

       Wszystkie rzeczy, dzięki wielkiemu zaangażowaniu Rodziców, dostarczono dla dzieci z oddziału onkologicznego, powodując uśmiech na ich twarzach.

 

       Wszystkim zaangażowanym w to dzieło SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

 

       Agnieszka Matuszewska

 

 

————————————————————————————————————————————-

 

         PAKOWANIE ,,WRÓT AFRYKI” I BORZECIŃSKI DZIEŃ SENIORA

 

       Weekend 18 – 20 października minął naszym uczniom pod znakiem wolontariatu.

       Już w piątek po lekcjach o godz.15.00 kilkanaścioro z nich zapukało do drzwi Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. A tam, razem z innymi wolontariuszami, pakowali biuletyn ,,Wrota Afryki”. Praca iście akordowa. Część wkładała biuletyn do plastikowego opakowania i zaklejała. Inni naklejali nalepki. A praca szła, że aż wrzało. Niektórzy powrócili do SMA w sobotni poranek. Znów z zaangażowaniem pracowali, jak mróweczki. Cudowne te nasze dzieciaki!!!

       W niedzielę, a jakże,  w szkole wypadało się pojawić. Tu Dzień Seniora. Wiadomo, kawa i herbata przygotowana przez młodzież, smakuje najlepiej. A tort, podany przez młodego człowieka,  palce lizać!!! Dobrze, że młodzi chętni, i z Seniorami chętnie się spotkali.

 

 

       Agnieszka Matuszewska

 

——————————————————————————————————————————————————————————————————-

                                             

                                             NEW MASTER RUN

 

 

 

                      

       Grupa naszych Uczniów, Nauczycieli i Uczniów po raz kolejny wzięła udział w wolontariacie w ramach organizacji biegu NEW MASTER RUN. Niedzielny, piękny poranek zgromadził na polanie w Budzie 35 Uczniów, 10 Rodziców którzy brali udział w różnych działaniach oraz liczną grupę Rodziców – uczestników biegu i marszu nordic walking, którzy reprezentowali naszą drużynę ZSP BORZĘCIN DUŻY. Nie zabrakło także nauczycieli, którzy opiekowali się wolontariuszami oraz tych, którzy reprezentowali drużynę.

       Nasi wolontariusze, jak zwykle z zaangażowaniem włączyli się w organizację biegu. Oczywiście pojawili się na polanie bardzo wcześnie i przygotowali swoje stanowiska: strefę dla dzieci, kiermasz ciast, pakiety oraz depozyt. Udających się na polanę witali Nasi Tatusiowie – Wolontariusze wraz z Uczniami, którzy pilnowali wjazdu na polanę i przepuszczali tylko uprawnione pojazdy. A na polanie działo się wiele. Milusińscy mogli iść do strefy zabaw, skosztować upieczonych ciast, a dorośli pilnie przygotowywali się do startu. Jak zwykle był także nasz koń SAMOS z Fundacją ,,GALOPUJĄCE SERCA”.  Grupa naszych Uczniów wraz z Tatusiami udała się na trasę, aby zasilić Uczestników kubkiem wody. Pierwsi wystartowali biegacze. 5 minut po nich – osoby idące z kijami. Piękna trasa, cudownie pachnący las sprzyjał pokonaniu 13 kilometrowej trasy. Posileni piciem uczestnicy docierali do mety, gdzie witali ich nasi Uczniowie z p.Justyną Szczepanik i p.Katarzyną Sowińską. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, wodę i owoc. Później mógł się posilić zupą, upiec kiełbaskę lub ziemniaki przy ognisku. Wręczenie nagród okazało się dla nas bardzo miłym zakończeniem imprezy. Nasi biegacze, w tym nauczyciele p.M.Leśniewski i p.K.Czechowski oraz Rodzice p.A.Polak i p.Goralewski, wybiegali dla naszej drużyny II miejsce!!! Pan M.Leśniewski  otrzymał także III miejsce w kategorii M-20.  Gratulacje!!!  Dwie nasze uczestniczki marszu także zajęły miejsce na podium. Szczególnie gratulujemy II miejsca p.Marzenie Berkowskiej. Wszyscy dali z siebie wszystko, nawet po kontuzjach dzielnie kroczyli do mety i uzyskali wspaniałe wyniki.

       W przygotowanie naszych wolontariuszy wiele czasu, sił i zaangażowania włożyła p.Ewa Czajczyńska- Mastalerz. Gratulujemy wspaniałej organizacji naszych Wolontariuszy i zaangażowania tak wielu osób!!!

       Dziękujemy ORGANIZATOROM BIEGU.

 

 

      WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM:

UCZNIOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM

DZIĘKUJEMY

I GRATULUJEMY PIĘKNEJ POSTAWY.

 

 

        Agnieszka Matuszewska

 

 

 

 

         POWIATOWY DZIEŃ SPORTU SENIORA ,,SPORT Z UŚMIECHEM”

 

 

 

 

       Sobotnie, słoneczne przedpołudnie zgromadziło na boisku naszej szkoły wiele osób. Swój wolny, sobotni czas spędziło tu 31 uczniów, którzy wcielili się w rolę Wolontariuszy.  Przybyli Seniorzy oraz Organizatorzy II Powiatowego Dnia Sportu Seniora ,,Sport z Uśmiechem”.

       ,,Sport z Uśmiechem” to inicjatywa Gminnej Rady Seniorów, której przewodniczy p.Tadeusz Wiśniewski. W organizacji pomagał Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji z p.Jarosławem Płóciennikiem oraz p.Radosław Karpiński- koordynator sportu w Powiecie Warszawskim Zachodnim.

       W imprezie uczestniczyli Seniorzy z naszej gminy oraz z Kampinosu. Dyscypliny sportowe przeprowadzali Uczniowie- Wolontariusze pod czujnym okiem naszego nauczyciela wychowania fizycznego p.Jacka Leśniewskiego. Seniorzy mieli duży wybór, m.in. rzut piłką do kosza, bieg slalomem z jajkiem, rzut lotkami, nordic walking na 1 km i wiele innych. Rywalizacja była zacięta, ale jak zwykle dostarczyła wszystkim wiele radości i uśmiechu. Nie obyło się bez wspólnych tańców. Po wysiłku czekał na wszystkich poczęstunek w postaci zupy, ciast i owoców. Zwieńczeniem całości było uhonorowanie wszystkich pamiątkowymi medalami. Najlepsi z każdej dyscypliny otrzymali puchary.

       Nasi Wolontariusze wywiązali się wzorcowo ze swoich zadań, czego dowodem były liczne podziękowania ze strony Seniorów skierowane do p.Agnieszki Matuszewskiej –wicedyrektora ZSP i Prezesa Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Naszych Uczniów wsparły Mamy p.Marzena Berkowska i p.Monika Zalewska.

       To kolejne dzieło wolontariackie wpisujące się w integrację międzypokoleniową naszych UCZNIÓW i SENIORÓW.

 

 

 

 

 

                     KOLEJNE SERCA ZERWAŁY SIĘ DO GALOPU!

 

           

 

       Coraz więcej uczniów, rodziców i nauczycieli włącza się do współpracy z Fundacją Galopujące Serca.

             Spędziliśmy ostatnio bardzo pracowity weekend. 8 i 9 marca nasi wolontariusze opanowali sklep Tesco przy Górczewskiej, gdzie pomagali klientom pakować i nosić zakupy, opowiadali              o działalności Fundacji, zabawiali najmłodszych malując z nimi popiersia gipsowych koni, a wszystko po to, by zebrać pieniądze na hipoterapię dla dzieci niepełnosprawnych prowadzoną przez Fundację w Kampinosie.

       Znowu się udało! Klienci byli bardzo hojni, za co serdecznie dziękujemy. Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi, bo udało się zebrać pokaźną sumę (7700 zł), która pozwoli zorganizować mnóstwo zajęć.

       Takie dni utwierdzają nas w przekonaniu, że WSZYSCY RAZEM MOŻEMY ZDZIAŁAĆ WIELE DOBREGO!

 

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

P.S. Pamiętajcie, że nasze Galopujące Serce jest ogromne i pomieści jeszcze wielu potrzebujących

i tych, którzy chcą pomagać, więc zapraszamy do współpracy.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

MALOWANIE CHOINEK

 

       Przygotowania do Świąt trzeba rozpocząć od wykonania świątecznych ozdób. W piątkowe popołudnie w naszej szkole zgromadziło się kilka pokoleń mieszkańców naszej gminy: Uczniowie Szkoły, ich Rodzice oraz Seniorzy. W atmosferze radości wszyscy chętnie wzięli się do malowania choinek i ich ozdabiania. Pomysłów było bardzo dużo. Już po kilku minutach pracy pojawił się choinkowy las. Towarzyszył nam śpiew kolęd, który wprowadzał nas w magię świąt. Teraz nasze prace będą cieszyć Pensjonariuszy Domu Opieki w Zielonkach oraz Borzęcinie, gdzie zostaną przekazane.

       Wszystkim dziękujemy za włączenie się w to dzieło. 

 

This slideshow requires JavaScript.

 

—————————————————————————————————————————————

 

 

WIGILIA SENIORÓW

 

       We wtorek 11 grudnia w hali sportowej naszej Szkoły odbyła się Wigilia dla Seniorów z Gminy Stare Babice. W spotkaniu uczestniczyło ponad 80 Seniorów oraz władze gminy, p.Wójt Sławomir Sumka oraz z-ca Wójta p.Tomasz Szuba, Przewodniczący Rady Gminy Seniorów p.Tadeusz Wiśniewski. W przygotowanie uroczystości włączyli się Wolontariusze z naszej Szkoły z klas VIII. Najpierw liczna grupa przygotowała ustawiła i nakryła stoły, przygotowała dekoracje. Podczas Uroczystości nasi Uczniowie podawali Seniorom herbatę i kawę oraz pyszne pierogi. Seniorzy byli pełni uznania dla naszych młodych Wolontariuszy.

 

 

 

 

———————————————————————————————————————————–

 

GALA WOLONTARIATU  

 

 

 

W piątek 7 grudnia odbyła się V Gala Wolontariatu w naszej Gminie. Wśród wyróżnionych znalazło się liczne grono naszych Uczniów i Nauczycieli.

WOLONTARIUSZEM ROKU DO LAT 16 została Natalia Kowalska uczennica klasy VIIIA.

Wyróżnieni Uczniowie to:

 1. Grabowska Olga – uczennica klasy VIIB
 2. Gądek Martyna – uczennica klasy VIA
 3. Gąsińska Michalina – uczennica klasy VIIIB
 4. Berkowski Tadeusz -uczeń klasy VIIB

 

Wśród wyróżnionych znalazły się także Nauczycielki naszej Szkoły:

 1. Olszewska Ewelina – nauczyciel
 2. Jaźwińska Iwona – nauczyciel

Wszyscy otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Stare Babice p.Sławomira Sumki.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————————————————————–

DZIECI DLA DZIECI I KIERMASZ Z FUNDACJĄ GALOPUJĄCE SERCA

                Akcja Dzieci dla Dzieci zakończyła się sukcesem. Uczniowie wypełnili puszki Fundacji Galopujące Serca, zapakowali prezenty i w minioną sobotę, na terenie Ranczo Oregon, odbyło się spotkanie mikołajkowe dla  dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Błoniu. Dzięki naszej pomocy Mikołaj spełnił marzenia wszystkich dzieci. Była też jazda konna, pieczenie pierników, ognisko i dużo radości. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom.

                W sobotę i w niedzielę razem z Fundacją sprzedawaliśmy CUDA I CUDEŃKA  na charytatywnym  kiermaszu świątecznym .

 

Ewa Czajczyńska-Mastalerz

 

 

 

 

—————————————————————————————————————————————


 Z  WIZYTĄ  U  SAMOSA

       Ostatnia sobota października upłynęła wolontariuszom z naszej szkoły w niezwykle miłej atmosferze, ponieważ gościliśmy u Samosa – konia, o którego zawalczyliśmy i zapewniliśmy mu emeryturę w Ranczo Oregon w Kampinosie.
       Wolontariusze, opiekunowie i rodzice – wolontariusze spotkali się w Kampinosie na zaproszenie Fundacji Galopujące Serca, która opiekuje się Samosem. Pogoda próbowała pokrzyżować nam plany, ale nie poddaliśmy się i skutecznie rozgrzaliśmy atmosferę dobrym humorem i chęcią zabawy. Nie będziemy ukrywać, że pomogło nam w tym też ognisko i herbata z imbirem.
       Dzieciaki bawiły się świetnie, chwilami trudno było odróżnić, czy szaleją dzieciaki czy źrebaki i kuce. Samos prezentował się świetnie, wręcz gwiazdorzył w swoim gwieździstym kantarze.        Obiecaliśmy sobie, że nasza współpraca z Fundacją będzie miała ciąg dalszy i już mamy pomysły na kolejne akcje na rzecz potrzebujących. Szczegóły wkrótce.

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

 

—————————————————————————————-

 

       SAMOS  OCALONY 

          W połowie września dowiedzieliśmy się, że w pobliskim Kampinosie, w Ranczu Oregon znajduje się uroczy koń – Samos, który potrzebuje naszej pomocy. Opiekują się nim miłośnicy zwierząt z Fundacji Galopujące Serca, którzy postanowili zawalczyć  o spokojną starość dla konia, który wcześniej, przez wiele lat pracował dla ludzi, a teraz został przeznaczony na mięso. Na wykupienie Samosa z rzeźni potrzeba było 4 i pół tysiąca.  Pomyśleliśmy, że pomożemy go uratować. Jedna z naszych koleżanek codziennie odwiedza konia, pielęgnuje go i pracuje z nim, żeby poprawiła się jego kondycja i zdrowie. Założyła też dla niego stronę na FB: Samos – koń o wielkim sercu. Kolejne pomysły rodziły się same, jedna akcja pociągała za sobą kolejną i tak zaczęliśmy od kiermaszu w czasie biegu NEW MASTER RUN w Zaborowie Leśnym. Dzięki naszej determinacji i staraniom ludzi dobrej woli Samos przyjechał na bieg i umilał czas dzieciakom oczekującym na biegających rodziców.  Później przygotowaliśmy plakaty i zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy w naszej szkole. Do współpracy zaprosiliśmy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Starych Babicach, którzy z entuzjazmem dołączyli do naszej akcji. Później opowiedzieliśmy o naszych staraniach właścicielowi Gospodarstwa Agroturystycznego w Makowicy i też otrzymaliśmy wsparcie. Podczas ostatniego zebrania z rodzicami zorganizowaliśmy kolejny kiermasz. My częstowaliśmy wszystkich własnoręcznie upieczonymi ciastkami, a w nasze puszki zapełniły się pieniędzmi na wykupienie i leczenie konia. W sumie udało nam się przekazać 2.076 zł. Dziś wspólnie z pracownikami Fundacji cieszymy się, że Samos będzie sobie mieszkał w stajni i w miarę swoich możliwości będzie służył niepełnosprawnym dzieciom, którymi opiekuje się Fundacja Galopujące Serca.

            Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania i pomogli uratować Samosa!

 

Wolontariusze ZSP Borzęcin Duży

 

ADRESY  SAMOSA:

       1.RANCZO  OREGON W KAMPINOSIE    (tu można go odwiedzić)

 1. http://www.galopujaceserca.org/
 2. SAMOS – KOŃ O WIELKIM SERCU
 3. FUNDACJA GALOPUJĄCE SERCA

 

 

 

This slideshow requires JavaScript.

 

 

————————————————————————————————————————————-

       DZIEŃ SPORTU DLA SENIORÓW  

 

    W sobotę 29 września grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w organizacji Dnia Sportu z Uśmiechem dla Seniorów. Pogoda dopisała nam tego dnia świecąc pięknym słońcem. Nasi uczniowie z zaangażowaniem zabrali się za przygotowania. Wszyscy włożyli jednakowe koszulki przygotowane przez p.Tadeusza Wiśniewskiego – Przewodniczącego Gminnej Rady Seniorów. Najpierw rozstawiono stoły, przygotowano poczęstunek i każdy przygotował potrzebny sprzęt sportowy do swojej konkurencji. A te były oczywiście dostosowane do Seniorów. Rzut piłką, slalom hokejowy, rzut ringo, kręcenie hula hop, bieg w sukienkach i wiele innych.

       Najważniejsze, że tego dnia nasi uczniowie byli NAJLEPSZYMI INSTRUKTORAMI SPORTOWYMI. Seniorzy byli pod dużym wrażeniem ich umiejętności trenerskich.

 

       WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM DZIĘKUJEMY. BYLIŚCIE WSPANIALI !

 

       Podziękowania także dla Rodziców włączających się w akcję – p.Marzenie Berkowskiej.

 

                                                                     Do zobaczenia na kolejnym Turnieju !

 

 https://gosirstarebabice.pl/turniej-sportowy-seniorow-z-usmiechem/

 

 

 

 

 

 

————————————————————————————————————————————-


MARZYCIELSKA  POCZTA

        Fundacja Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie www.marzycielskapoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

        Marzycielska Poczta nie jest akcją jednostronną i w tym tkwi jej wielka moc. Chore dzieci oraz ich rodzice, w miarę możliwości zdrowotnych i finansowych, odpisują na przesyłki, a najczęściej pozostawiają w swoich profilach imienne podziękowania za każdy list, kartkę lub prezent. Dzieci często fotografują się z otrzymanymi przesyłkami. Dla osób, które wysłały coś od siebie, jest to niezwykle poruszający moment. Odwiedzając profile można na bieżąco śledzić co wydarzyło się w życiu dzieci, a przeglądając komentarze zobaczyć, że cały rok panuje tam ciepła, pełna troski atmosfera.

Ewelina Olszewska