Hymn Szkoły

 

Modlitwa Obozowa Armii Krajowej

Słowa i muzyka: Adam Kowalski

 

O Panie, któryś jest na niebie,

wyciągnij sprawiedliwą dłoń.

Wołamy z cudzych stron do Ciebie

O polski dach, o polską broń.

 

Ref. O Boże, skrusz ten miecz, co siekł nasz kraj,

Do wolnej Polski nam powrócić daj !

By stał się twierdzą nowej siły

Nasz dom, nasz kraj !

 

O usłysz, Panie, skargi nasze,

O usłysz nasz tułaczy śpiew !

Znad Warty, Wisły, Sanu, Bugu

Męczeńska do Cię woła krew !

 

O Boże, skrusz ten miecz…

 

 

 Logo Szkoły

 

 

  • Paleta barwna ograniczona do bieli, czerwieni i zieleni.
  • Zieleń jest symbolem lasu, Puszczy Kampinoskiej, naszego otoczenia.
  • Dąb jest symbolem stałości, trwania, mądrości, domu, bezpieczeństwa i rośnie w Puszczy Kampinoskiej.
  • Biel i czerwień, czyli nasze barwy narodowe, są też związane z Armią Krajową, patronem naszej szkoły.
  • Tło składa się z drzew i pnia dębu z widocznymi słojami.
  • Napis w kolorze białym wygląda tak, jak pismo dziecka.

 

 

Misja Szkoły

Jesteśmy Szkołą Podstawową im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie Dużym, gmina Stare Babice, powiat warszawski-zachodni.

Działamy na rzecz naszych uczniów, ich rodziców i środowiska.

Chcemy wspólnie z rodzicami stworzyć wolną od zagrożeń, przyjazną dla dziecka szkołę, w której wszyscy czują się bezpiecznie i mogą się w pełni realizować.

Pracujemy systematycznie i konsekwentnie, dostosowując zadania do potrzeb oraz możliwości społeczności szkolnej i lokalnej.

Dajemy świadectwo szacunku dla drugiego człowieka, kierujemy się zasadą obiektywizmu i równości. Dbamy o harmonijny rozwój dziecka.

Jesteśmy otwarci na zmiany, gotowi do współpracy, wytrwale dążymy do doskonałości.

 

 

Wizja Szkoły

 

Gaudium in litteris est. Nauka daje zadowolenie.

 

        Staramy się, aby ta prawda, którą poznano już w starożytności stała się mottem uczniów naszej szkoły. Dzieci spędzają tu osiem bardzo ważnych lat swojego życia. Na każdym etapie edukacji uczą się czegoś nowego. Na różne sposoby, bo każde dziecko jest inne, poznają to, co starsi mają im do przekazania. Robią to z pasją i entuzjazmem. Jedni mają już sprecyzowane plany życiowe, inni poszukują i jeszcze długo będą szukać, ale każdy znajduje tu coś, co sprawia mu radość.

        Jedni potrafią czerpać z tego źródła garściami, inni zaczynają od szczypty, czy naparstka wiedzy, ale z czasem przekonują się, że warto brać i wynoszą, wynoszą, wynoszą tę wiedzę w świat od wielu już lat.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borzęcinie Dużym to miejsce tętniące życiem, pełne radości i dobrych emocji. Dzieci przychodzą tu z uśmiechem na ustach, a wychodzą uśmiechnięte od ucha do ucha.

Prawie wszyscy uczniowie zostają tu jeszcze długo po lekcjach. I to na własne życzenie! Dzieci rozwijają talenty, pogłębiają swoje zainteresowania i umiejętności. Jedni śpiewają, inni grają na instrumentach albo w piłkę. Jeszcze inni szyją, malują, ozdabiają, tańczą, piszą, poznają przyrodę, zgłębiają tajniki matematyki lub historii albo po prostu są, bo chcą tu jeszcze trochę pobyć.

Jest to nieduża szkoła, w której panuje rodzinna atmosfera. Wszyscy się tu znamy i jest nam razem dobrze. Ufamy sobie wzajemnie. Jesteśmy po prostu jednym ZESPOŁEM. Świetnym ZESPOŁEM małych i dużych ludzi, w którym KAŻDY JEST BARDZO WAŻNY.