Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zorganizowali w minioną środę Patriotyczny Wieczór w Domu Kultury w Zielonkach. Szóstoklasiści zaprezentowali spektakl „Stracone pokolenie” według scenariusza pani Ewy Czajczyńskiej – Mastalerz i pani Jolanty Krasnodębskiej. Pomysłodawcą spektaklu był pan Marek Mastalerz, a oprawą muzyczną zajęła się pani Katarzyna Helicka – Zawada. Spektakl przypomniał i pokazał przedwojenną Polskę i Warszawę i uświadomił nam wszystkim, co zabrała nam II wojna światowa. Widzowie, którzy na stojąco nagrodzili uczniów i ich opiekunów ogromnymi brawami, podziękowali za zaproszenie na spektakl.

       W dalszej części układ choreograficzny do pięknej muzyki zaprezentowała klasa II A przygotowana przez wychowawczynię p. Agnieszkę Rutkowską. Olbrzymia scena nie wywołała tremy, ale  dodała sił naszym milusińskim, którzy pięknie się zaprezentowali.

       Po nich wystąpiło pokolenie trochę dojrzalsze, czyli zespół „Sami Swoi”, który zaprezentował dwie pieśni patriotyczne: ,,Wojenko, Wojenko” i ,,Przybyli Ułani”.

       Nasz wieczór patriotyczny zakończyło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Pod batutą i przy akompaniamencie naszego Maestro p. Bernarda Olosia zaśpiewaliśmy ,,Legiony”, ,,Rozkwitały pąki białych Róż”. Dopełnieniem całości była pieśń Jana Pietrzaka ,,Żeby Polska” i ,,Ja to mam szczęście”.

       Piękny patriotyczny wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci, czego dowodem były liczne słowa uznania, za które serdecznie DZIĘKUJEMY.

       Agnieszka Matuszewska

 

       Poniżej umieszczamy link do zdjęć wykonanych przez Panią Izabelę Bek:

 

  https://photos.app.goo.gl/tW2jkzg5htYzJher9