W naszym przedszkolu uroczystość patriotyczna z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości miała miejsce 9 listopada o godzinie 11.00.

 

Dzieci młodsze zaprosiliśmy do małej sali gimnastycznej, gdzie wspólnie świętowaliśmy podczas programu słowno – muzycznego przygotowanego przez dzieci z grupy IV i V oraz nauczycielki z panią Beatą od rytmiki.

Głównym punktem programu było uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego w pozycji na baczność.

 

This slideshow requires JavaScript.

Ale nie zabrakło także pieśni związanych z historią Polski , np. „ My pierwsza brygada”, wierszy, które opowiadały o ważnych dla nas znakach : „ Katechizm polskiego dziecka”, „Co to jest Polska?” , „Powiewa flaga”. Na koniec dzieci zaśpiewały współczesną patriotyczną piosenkę: „ Jesteśmy Polką i Polakiem…” nasza uroczystości i jej podniosły charakter podkreślały piękne galowe stroje naszych małych wykonawców oraz biało – czerwone ubiory publiczności. Nie mogło zabraknąć elementu narodowego – były to biało – czerwone chorągiewki,

które pięknie wyglądały w rączkach wszystkich przedszkolaków.

Były to niezapomniane przeżycia i wzruszające chwile dla wszystkich obecnych – małych i dużych, gospodarzy uroczystości i zaproszonych gości.

Monika Skorupska

This slideshow requires JavaScript.