24 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Uroczystość poświęcona była dwóm krajom europejskim – Austrii i Szkocji. Spotkanie prowadzili uczniowie z  klasy 5a, którzy posługując się językiem angielskim zapowiadali kolejne punkty uroczystości.

         

       Pierwszą atrakcją Dnia Języków Obcych był walc wiedeński w wykonaniu młodzieży z klas siódmych. Dwie pary  elegancko ubranych nastolatków wirowało  na parkiecie w rytm nastrojowej piosenki.

      

       Następnie uczniowie klas 4-7 wzięli udział w konkursie wiedzy dotyczącym Austrii i Szkocji. Uczestnicy quizu wykazali się znajomością geografii, historii i kultury wymienionych wyżej krajów.

      

       Przedostatnią atrakcją spotkania był festiwal piosenki angielskiej. Swoje talenty wokalne zaprezentowali uczniowie klas 4-7. Na podkreślenie zasługują  ogromne zaangażowanie wykonawców, pomysłowe stroje i choreografie oraz wysoki poziom występów.

      

       Ostatnim punktem uroczystości był poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 5a, 7a i 7b. Młodzież przygotowała potrawy typowe dla krajów anglo- i niemieckojezycznych oraz wykonała pomysłowe stoiska prezentujące dany specjał.

 

 

          Następny Dzień Języków Obcych za rok!

 

 

Iwona Jaźwińska, Monika Błądek, Katarzyna Helicka

 

This slideshow requires JavaScript.