12.03. – 16. 03. Tydzień Matematyczny

 

 

Zgodnie z planem, każdy dzień Tygodnia Matematycznego  przynosił nowe wyzwania.

        Były gry matematyczne,  które kształciły i dostarczały dużo rozrywki, była też matematyka   z komputerem, gdzie uczniowie obcowali ze stronami internetowymi pomocnymi w nauce  i rozwiązywali testy online.

        Dużo wrażeń dostarczyły wszystkim zmagania konkursowe  ( Kangur Matematyczny 2018  i inne konkursy) oraz poszukiwania matematyki w innych dziedzinach nauki, takich jak: przyroda,  architektura, muzyka, sztuka, fizyka a także sport. Nie zabrakło ciekawostek matematycznych i opowieści z historii matematyki.

        Uczniowie klas siódmych i szóstych wzbogacili swoją wiedzę podczas prezentacji multimedialnych przygotowanych przez swoich kolegów.  Poznali wybitnych matematyków starożytności oraz wkład Polaków w rozwój matematyki jako nauki, zgłębili twierdzenie Pitagorasa i inne osiągnięcia pitagorejczyków, odnaleźli symetrie wokół nas, z zainteresowaniem oglądali przykłady fraktali i zasady ich tworzenia.

         Ciekawym zajęciem okazało się też szacowanie i znajdowanie odpowiedzi na pytania Fermiego.

               Wielu uczniów spróbowało swoich sił w reklamie. Pomysłowe hasła, rymowanki i plakaty utwierdziły w przekonaniu, że matematyki warto się uczyć bo jest ona królową wszystkich nauk i stanowi klucz do sukcesu.

 

Barbara Świątek i Janina Świątek

 

This slideshow requires JavaScript.