Każdy gest, nawet najdrobniejszy…zmienia świat…czyjś świat…..

       

        Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie- miejsce trudne, przepełnione bólem, ale i nadzieją. Właśnie w takie miejsce 11 stycznia 2018 roku jako wolontariusze pojechali uczniowie naszej szkoły. Był to już piętnasty wyjazd uczniów naszej szkoły do Centrum Onkologii.
        Trzydziestoosobowy chór szkolny pod kierownictwem pani Katarzyny Helickiej zaprezentował pacjentom przepiękny koncert kolęd. Chórowi szkolnemu towarzyszyli uczniowie klasy 5 a pod opieką pani Iwony Jaźwińskiej. Młodzi ochotnicy chodzili po oddziałach szpitalnych i zapraszali pacjentów na przedstawienie i koncert kolęd. W czasie odwiedzin dzieci obdarowały pacjentów własnoręcznie wykonanymi kartkami i ciepłymi, różnokolorowymi szalikami, które wywołały moc wzruszeń. Szaliki zrobiły na drutach i podarowały szkole panie Agnieszka Jaźwińska i Celina Siebierska. W czasie przedstawienia wolontariusze z klasy 5 a z dużym zaangażowaniem odegrali scenki z narodzenia Pana Jezusa i śpiewali kolędy z chórem szkolnym.
        Dla wszystkich nas było to nowe, niekoniecznie łatwe doświadczenie. Ale potrzebne, dające moment zastanowienia i poczucia kruchości życia.
        Serdeczne podziękowania za zaangażowanie dla wszystkich wolontariuszy oraz pań: Iwony Jaźwińskiej i Katarzyny Helickiej.

Maria Goralewska

 

This slideshow requires JavaScript.