„Jeszcze są wśród nas Ci Żołnierze                       
Bohaterskiej Armii Krajowej.
Pamięć trwa…..”

       Mamy szczęście corocznie spotykać się  z Nimi w naszej szkole, by wspólnie pielęgnować przeszłość i dawać wyraz temu, co dla Nich było  najważniejsze, a dla nas ważne być powinno– miłości ojczyzny.

        26 października razem z naszymi honorowymi gośćmi – kombatantami AK Grupy Kampinos  obchodziliśmy Święto Szkoły. Kombatantom towarzyszyli Prezes Rady Pamięci Niepodległej Rzeczpospolitej Kampinoskiej – Urszula Przymus oraz Prezes Babickiego Koła Związku Oficerów Rezerwy RP im. Obrońców Radiostacji Babice – Marcin Łada.

        Wśród przybyłych gości powitaliśmy również: p. Jolantę Stępniak –  członka Zarządu PWZ, Przewodniczącego Rady Gminy Stare Babice  – p. Henryka Kuncewicza,  Kierownika Referatu Wspólnej Obsługi Jednostek Urzędu Gminy Stare Babice – p. Iwonę Mikę, Kierownika GOPS -u   w Starych Babicach –  p. Alicję Napurkę, Przewodniczącego Rady Seniorów Gminy Stare Babice  – p. Tadeusza Wiśniewskiego, dyrektorów szkół podstawowych z Gminy Stare Babice,  delegację zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej Grupy Kampinos w Kaliszkach oraz księży z naszej parafii.

        Uroczystość rozpoczęli  uczniowie klas pierwszych. Pięknie  recytowali wierszyki o szkole, radośnie śpiewali piosenki, składali literki, rachowali, z powagą  opowiadali o ojczyźnie, udowadniając w ten sposób , że są już gotowi ślubować na Sztandar Szkoły. Zanim  jednak to ważne wydarzenie nastąpiło,  wszyscy  obejrzeliśmy  program  artystyczny, przygotowany przez uczniów klas siódmych i chór szkolny. Młodzi artyści  wierszem  i piosenką złożyli hołd tym Polakom, którzy życie poświęcili walce o wolność ojczyzny i godność człowieka. Dopiero teraz nasi najmłodsi uczniowie,  świadomi, iż być  uczniem szkoły noszącej imię Armii Krajowej Grupy Kampinos to  nie tylko  zaszczyt , ale  i  obowiązek wobec tych, którzy są wzorem  patriotyzmu,  wobec Żołnierzy Armii Krajowej, najpierw  zostali pasowani na uczniów, a potem złożyli ślubowanie.

        Po ślubowaniu rozpoczęła się nieoficjalna część uroczystości. Rodzice, starsi uczniowie oraz goście złożyli  pierwszakom życzenia i podziękowali nauczycielom za przygotowanie uroczystości, która dostarczyła wszystkim wielu pięknych przeżyć.

        Szkolne świętowanie zakończyliśmy miłymi pogawędkami przy stole. Wojskowa grochówka, gorąca herbata i słodkie ciastka smakowały wybornie.

Małgorzata Kozłowska

 

        Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania uczniom, nauczycielom, pracownikom administracji oraz rodzicom za pomoc w organizacji Święta Szkoły.

 

This slideshow requires JavaScript.