Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole to czas intensywnej pracy nad rozwijaniem umiejętności myślenia komputacyjnego. To, czego naprawdę chcę uczyć moich uczniów, to nie tylko samo programowanie, ale umiejętności jakich ono wymaga, czyli analitycznego myślenia i rozwiązywania skomplikowanych problemów przy pomocy wszelkich dostępnych narzędzi, jakie oferuje nam rozwój technologiczny. Dlatego przez ostatnie dwa tygodnie uczniowie z wszystkich klas IV-VII tworzyli fantastyczne projekty w różnych programach komputerowych oraz pracowali z  robotami, które zadomowiły się już w naszej szkole. Ale po kolei:

– klasy IV czarowały z Baltiem, zbudowały makiety naszej miejscowości i poznawały znaki drogowe z robotem Ozobot oraz uczyli się podstaw programowania z grą ScottieGo wykorzystując tablet,

– klasy V tworzyły animacje komputerowe w Edytorze Postaci oraz programują tekstowo w Logomocji Imagine,

– klasy VI wykonały gry w Scratch’u.  Klasa VIb dodatkowo intensywnie programowała animację o naszym kraju w ramach projektu eTwinningowego „Explore Scratch” oraz programowała roboty: Ozobot i Edison na swoim NOCNYM KODOWANIU.

– klasy VII rozpoczęły swoją przygodę od programowania w JavaScript, podróżowali z robotami Ozobotami i programowali je w aplikacji komputerowej, wiele wyzwań postawili również przed robotami Edison, mnóstwo emocji wyzwalało programowanie układu elektronicznego MakeyMakey.

– odbyły się warsztaty pokazowe prowadzone przez pana Bartłomieja Nowaka z firmy Lingostar, który przybliżył uczniom możliwości wykorzystania robotów Lego Mindstorms.

Więcej o moich projektach na CodeWeek.eu oraz eTwinning:

http://events.codeweek.eu/view/138601/akademia-kodowania/

http://events.codeweek.eu/view/159765/kodowanie-noca-z-klasa-vib/

https://padlet.com/belferka1977/2md1fp4pn9so

Ewelina Olszewska

This slideshow requires JavaScript.