Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie.

Jego celem jest przypomnienie ulubionych bajkowych bohaterów oraz zwrócenie uwagi na wychowawczą rolę bajek.

Bajki ukazują życiowe problemy w prosty sposób odwołując się do motywów bliskich dzieciom – uczucia rodzinne, miłość do rodzeństwa. Wszystkiemu towarzyszy atmosfera magii i fantazji. Kontakt z bajką pozwala dziecku na zaspokajanie różnych potrzeb, poznanie zachowań społecznie akceptowanych oraz tych potępianych.

Bajki korzystnie wpływają na rozwój dziecka w sferze  społecznej, intelektualnej oraz emocjonalnej.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu zorganizowano wielki bal. 

Wszystkie dzieci  przebrały się za ulubioną bajkową postać. Nie zabrakło: księżniczek, rycerzy, Myszki Miki, Kubusia Puchatka, Króla Lwa i wielu innych bohaterów.  

Dzieci obejrzały inscenizację bajki pt. „Kopciuszek”. Z wielkim przejęciem i zaangażowaniem podpowiadały Księciu jak odnaleźć Kopciuszka i co trzeba zrobić z kryształowym pantofelkiem. „Kopciuszek” zapadł w pamięci naszych przedszkolaków, ponieważ popołudniu  sami odgrywali scenki z bajki odwzorowując z niezwykłą dokładnością dialogi bohaterów. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, radośnie tańczyły oraz rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych bohaterów. W celu promowania wśród dzieci czytelnictwa, każdy uczestnik balu otrzymał książeczką ze znaną bajkową historią oraz pamiątkowy medal. Wspaniała dekoracja oraz popularne dziecięce przeboje na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych milusiński.

Był to dzień pełen uśmiechu i zadowolenia.

 

Baśnie są kluczem do dziecięcych serc dlatego warto wspierać i pielęgnować zainteresowania czytelnicze dzieci.

 

 

„Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek” ― Albert Einstein