Aktywność ruchowa jest niezbędnym elementem życia każdego człowieka. Wspomaga i stymuluje rozwój organizmu, zwiększa odporność, przynosi radość i odprężenie. Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu dotlenia organizm, poprawia kondycję ruchową i stan psychiczny.

 

Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują wielu aktywnych zabaw w których będą mogły się wybiegać i rozładować emocje. Nasze przedszkolaki korzystają z uroków jesieni każdego dnia. Spacery, zabawy na palcu zabaw i boisku są ulubioną formą aktywności dzieci. Akrobacje na drabinkach poprawiają koordynację ruchową, zabawy ba boisku wyrabiają kondycję i ogólną sprawność ruchową, spacery pozwalają poznawać otaczający świat oraz uczą spostrzegawczości.

 

 

Pogada tej jesieni zachęca do wspólnych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu.

 

Mamy dla Państwa kilka propozycji zabaw :

*zabawy ruchowe – berek, gra w piłkę, wyścigi, skoki w dal; dwa gonie, zabawa w chowanego; wspinaczki na drabinki,

 

*zabawy z podziałem na role – w poszukiwaczy skarbów, w sklep, w dom, w szkołę z wykorzystaniem naturalnych atrybutów: kamienie, patyczki, liście;

 

* zabawy sensoryczne – ciepło – zimno, zabawy w piasku, zabawy z liśćmi i kasztanami.

Zachęcamy Państwa do wspólnych zabaw z dziećmi, ponieważ najważniejsze w tym wszystkim jest wspólne spędzanie czasu, które buduje i utrwala więzi oraz tworzy niesamowite wspomnienia.