„Czym jest muzyka? Nie wiem.

Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.

Może mostem zaklętym, po którym instrumenty przeprowadzają nas.”

Ludwik Jerzy Kern

Każdy człowiek od najwcześniejszych lat swojego życia ma kontakt z muzyką. Już w okresie prenatalnym dzieci odbierają dźwięki płynące z otoczenia. Odpowiedni dobór muzyki wpływa pozytywnie na rozwój dziecka. Muzyka klasyczna stymuluje rozwój mózgu, wspomaga procesy zapamiętywania i poczucia przestrzeni. Działa na nastrój i emocje, wyzwala pozytywne odczucia.

W naszym przedszkolu w ramach edukacji muzycznej organizujemy zajęcia umuzykalniające tzw. rytmikę oraz koncerty słowno- muzyczne. Zajęcia rytmiczne odbywają się dwa razy w tygodniu (poniedziałki i środy), natomiast koncerty – raz w miesiącu.

W czwartek 26.09.2019 po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy artystów z Agencji Muzycznej FERMATA. Dzieci obejrzały i wysłuchały opowieści pt.: „Przygody niesfornego Mikołajka”. Interesująca opowieść oraz niezwykłe brzmienie gitary klasycznej urzekły naszych milusińskich. 

 

Kolejne spotkanie z muzyką już w czwartek  24.10.2019. Dzieci poznają wygląd i brzmienie nowego instrumentu jakim jest flet.