W dnia od 18.03 do 22.03 2019r. przedszkolaki uczestniczyły w Ogólnopolskich Programie Edukacyjnym:

”Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Bohaterem wszystkich materiałów programu był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył jak ją chronić. Dzieci codziennie przeżywały rozmaite przygody, dzięki którym poznawały rośliny i zwierzęta, a także uczyły się szacunku i ekologicznych zachowań. Kolorową oprawą całego tygodnia były ubrania dzieci, zgodne z tematyką całego dnia.

Pierwszego dnia naszej ekologicznej podróży dzieci poznawały podstawowe zachowania proekologiczne . Dowiadywały się jak dbać o przyrodę . Uczyły się zasad pielęgnacji roślin. Tego dnia wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na zielono.

This slideshow requires JavaScript.

Drugiego dnia Dzieci dowiadywały się jak ważna jest zbilansowana dieta , bogata w produkty zbożowe i 5 porcji owoców, warzyw i soków. Poznawały odżywcze właściwości owoców oraz warzyw. Tego dnia wszyscy przyszli do przedszkola ubrani na kolor czerwony. Przedszkolaki przygotowywały owocowe szaszłyki z owoców, które przyniosły do przedszkola.

This slideshow requires JavaScript.

Kolor niebieski królował trzeciego dnia. W przedszkolnych salach dzieci dowiadywały się w jaki sposób mogą oszczędzać wodę i prąd oraz jak dbać o czyste powietrze. Tego dnia dzieci mogły same przygotować sobie do zjedzenia zdrowe kanapki.

This slideshow requires JavaScript.

W czwartek z okazji Pierwszego Dnia Wiosny wszystkie dzieci przyszły do przedszkola w ubraniach koloru zielonego oraz w pięknych kolorowych nakryciach głowy przygotowanych wspólnie z rodzicami. Tego dnia dzieci poznały charakterystyczne cechy wiosny oraz poszerzały swoją wiedzę na temat zmian zachodzących w przyrodzie.

This slideshow requires JavaScript.

Ostatniego dnia dzieci podczas zajęć poznawały odżywcze właściwości marchewki oraz nauczyły się, w jakich formach można wprowadzić ją do jadłospisu. Każdy przedszkolak brał udział w przygotowaniu marchewkowo- owocowego soku.

This slideshow requires JavaScript.

Kolorowy Tydzień dostarczył przedszkolakom dużo radości. Była to niezwykle pouczająca  przygoda.