Kolejny raz przekonaliśmy się, że warto korzystać kulturalnej i rozrywkowej oferty stolicy. Staramy się zawsze, aby z organizowanych przez nas wycieczek dzieci wyniosły jak najwięcej wiedzy, ale też radości. Dlatego nieustannie wyszukujemy miejsc, które im to zapewnią.

       Szóstoklasiści odwiedzili tym razem Papugarnię Carmen. Miejsce, które dostarczyło im wiele radości i pozwoliło zrobić piękne zdjęcia w barwnej scenerii. Papugi siadały na ramionach, rękach, głowach, a jedna z nich umościła się nawet w plecaku. Było dużo śmiechu, a bliskość ptaków dostarczyła niezapomnianych wrażeń.

       Z papugarni udaliśmy się do jedynego w swoim rodzaju muzeum, a mianowicie do Muzeum Chopina w Warszawie. Muzeum szczególnego, bo zorganizowanego zgodnie z koncepcją „muzeum otwartego”, co pozwala na samodzielne zwiedzanie i wydobywanie z różnych miejsc, na przykład ze specjalnych szuflad, muzyki Chopina. Taki niecodzienny sposób zwiedzania okazał się niemałą atrakcją, a eksponaty w postaci muzyki i barwnie opowiedziana historia życia Fryderyka Chopina i jego rodziny na długo zostaną w naszej pamięci.

       Ewa Czajczyńska – Mastalerz i Iwona Jaźwińska

 

This slideshow requires JavaScript.