Do Betlejem przybieżeli pasterze, a uczniowie naszej szkoły odwiedzili pacjentów przebywających w Centrum Onkologii w Warszawie. Klasa IVa oraz chór szkolny rozdali pacjentom prawie 200 kartek noworocznych wykonanych przez borzęcińskich uczniów. Gest ofiarowania kartki, życzenia noworoczne oraz dobre słowo naszych uczniów wywoływały wiele radości i wzruszeń.
       Szpitalne korytarze przemierzaliśmy z Fundacją „Dobrze, że jesteś” oraz pod opieką p. Iwony Jaźwińskiej. Czwartoklasiści przedstawili pacjentom jasełka, które zostały przyjęte bardzo entuzjastycznie. Występ uświetnił chór szkolny, który przygotowała p. Katarzyna Helicka. Przedstawienie mogło się odbyć dzięki uprzejmości niezwykłego, zarażającego optymizmem księdza Tadeusza Bożełko.
       Wyjazd do szpitala i spotkanie z ludźmi chorymi to dla naszych uczniów niezwykle cenne przeżycie. Przede wszystkim jest to nauka empatii, wrażliwości i tolerancji. Takie lekcje zostają w sercach na zawsze.

       Maria Goralewska

 

This slideshow requires JavaScript.