W poniedziałek 17 grudnia uczniowie klas siódmych i ósmych pojechali do Warszawy na zajęcia z Native Speakerem. Dzieci wzięły udział w następujących warsztatach:
       1. Multicultural Britain, gdzie dowiedzieliśmy się o zróżnicowaniu etnicznym w Wielkiej Brytanii i jego wpływie na życie w tym kraju.
       2. Teenage English, czyli warsztaty o tym jak nastolatkowie się komunikują, co jest jednym z najbardziej popularnych tematów od kilku lat. Uczniowie mieli szanse poznać najczęściej używane przez rówieśników zwroty i slangi.    
       Były to fantastyczne i inspirujące wykłady prowadzone przez niezwykle charyzmatycznego, pełnego pozytywnej energii Irlandczyka.
       Po zajęciach z Native Speakerem udaliśmy się do tradycyjnego brytyjskiego pubu prowadzonego przez rodziców jednej z naszych uczennic. Zostaliśmy przyjęci niezmiernie miło i ciepło. Właściciele przygotowali poczęstunek w postaci scones (tradycyjne brytyjskie ciastko), które serwowane jest z dżemem i bitą śmietaną. Do tego uczniowie mieli podaną herbatę zimową i herbatę z mlekiem. Następnie właściciel (z pochodzenia Brytyjczyk) opowiedział uczniom o różnych tradycjach pochodzących z jego kraju, podał przepis na wykonanie scones (oczywiście w języku angielskim) i zaprosił do wspólnej zabawy w rzutki (Darts).
       Bardzo dziękujemy właścicielom pubu za tak wspaniałe przyjęcie i ugoszczenie uczniów naszej szkoły oraz za poświęcenie im swojego wolnego czasu.
       Katarzyna Sowińska i Iwona Jaźwińska

 

 

This slideshow requires JavaScript.