„Jeśli chcesz by twoje dzieci były inteligentne –  czytaj im bajki. Jeśli chcesz by były bardziej inteligentne – czytaj im więcej bajek.”

Albert Einstein

 

 

Bajki uwielbia się w każdym wieku i na tym polega ich piękno. Czytając dziecku bajki stymulujemy jego rozwój mowy, wzbogacamy zasób słownictwa, rozwijamy zdolności komunikacyjne, kształtujemy pamięć słuchową, rozwijamy spostrzegawczość, uczymy rozumienia świata oraz pomagamy w rozpoznawaniu emocji i ułatwiamy mówienie o problemach.

  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie  piątego listopada.

Nasze przedszkolaki uczciły to święto przebierając się za ulubionych bajkowych bohaterów. Tego dnia dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i konkursach o tematyce bajkowej, określały z jakiej bajki pochodzą fragmenty tekstu oraz rekwizyty, tańczyły i śpiewały. Za wspólną zabawę, dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz balony z bajkowymi postaciami. Był to dzień pełen wrażeń i radości. Mamy nadzieję, że bajkowi bohaterowie będą towarzyszyć naszym przedszkolakom każdego dnia.    

Kinga Goraj