W minioną sobotę wybraliśmy się tłumnie na imprezę sportową do Lasek. Memoriał to już kultowe wydarzenie. Uczestnicy mogli wziąć udział w biegu, by wesprzeć działalność Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych. I my w tej imprezie wzięliśmy udział. Nasi uczniowie biegli u boku swoich nauczycieli i rodziców. Wszyscy z uśmiechem na twarzy ukończyli bieg, a dystanse pokonaliśmy różne. Od jednego do nawet pięciu kółek. Jesteśmy dumni z naszych biegaczy i udostępniamy link do listy z wynikami: https://zapisyonline.com/wydarzenie/22,iii-memorial-im-zofii-morawskiej

       Ci, którzy nie czuli się na siłach, by biegać pomagali w inny sposób. Stanowiliśmy grupę wolontariuszy, którzy zaangażowali się w organizację festynu. Nasi uczniowie zabezpieczali biegi dla młodszych kolegów, biegali z dziećmi niewidomymi, organizowali wyścigi, gry i zabawy oraz oprowadzali młodsze dzieci na koniach. Jednym słowem. Działo się! Furorę zrobił kultowy już chleb ze smalcem i ogórkiem oraz babeczki, ciasteczka i pierniki na naszym stoisku pod zielonym dachem.
Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców oraz hojności wszystkich, którzy chcieli wesprzeć ośrodek, mogliśmy przekazać w darze pokaźną kwotę, którą uzyskaliśmy ze sprzedaży słodkości.
       Atmosfera była gorąca, a pobyt w Laskach sprawił nam wszystkim wiele radości. Jesteśmy dumni z uczniów i ich rodziców, którzy stanęli na wysokości zadania i pojechali z nami. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli nam w tym przedsięwzięciu i zapowiadamy, że w przyszłym roku też jedziemy do Lasek, by wesprzeć potrzebujących.

     

       Ewelina Olszewska i Ewa Czajczyńska – Mastalerz

 

 

This slideshow requires JavaScript.