Bal karnawałowy jest dla przedszkolaków dniem niezwykłym, często długo wyczekiwanym oraz dostarczającym wielu przeżyć i radości. Tak również było u nas.

W środę 07.01.2018r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, który był okazją do wspólnej zabawy dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Wszystkie przedszkolaki spotkały się w pięknie przystrojonej sali balowej. Dzieci przebrane były w kolorowe i bardzo pomysłowe stroje. Na balu można było spotkać królewny, wróżki, motylki, policjantów, strażaków, piratów, rycerzy i wiele innych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić. Wspaniałą zabawę poprowadziły dwie przedszkolne ciocie- Małgosia i Kinga, które zachęcały wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Kiedy tylko pojawiły się pierwsze rytmy wesołej muzyki, to od razu wszystkie przedszkolaki z ochotą rozpoczęły tańce. Wszyscy bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”, „kaczuchy”, „pociąg” i wiele innych, znanych dzieciom piosenek. Wielką atrakcją podczas balu były konkursy i zadania, w których wszyscy chętnie brali udział oraz słodki poczęstunek, który przedszkolaki otrzymały podczas chwilowego odpoczynku. Następnie wszystkie dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Na naszym balu radości i uśmiechów było co nie miara, a dzieci jeszcze długo rozmawiały o tej wspaniałej zabawie.

Bal umożliwił dzieciom uczestnictwo w zabawach integracyjnych z rówieśnikami oraz dziećmi z innych grup przedszkolnych. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem balu.

Milena Bartosik

This slideshow requires JavaScript.