W piątkowe popołudnie Uczniowie, ich Rodzice, Goście i lokalna społeczność spotkali się w hali sportowej naszej Szkoły na wspólnym kolędowaniu. Do naszej Szkoły przyjechał z-ca Wójta Gminy Stare Babice p.Marcin Zając, Przewodniczący Rady Gminy – p.Henryk Kuncewicz, Przewodniczący Rady Gminy Seniorów p.Tadeusz Wiśniewski, Prezes Eko –Babic p. Paweł Turkot, przedstawiciele Policji, Zespół ,,Sami Swoi”. Wspólne kolędowanie rozpoczęliśmy od kolędy ,,Cicha Noc”, wszak za oknami i w naszej hali było ciemno. Tego wieczoru zgasło światło, tylko małe ozdobne światełka rozświetlały nam mrok, a na kotarze wirowały bałwanki, gwiazdki, choinki… Życzenia wszystkim na Nowy Rok złożył p.Marcin Zając. W tej radosnej atmosferze wybrzmiała kolęda ,,Maleńka Miłość” oraz ,,Światło nad Betlejem” wykonane przez p.Mariusza Kowalczyka- Organistę z Borzęcińskiej Parafii. W szopce zasiadły dzieci z klasy IIIb, które długo przygotowywały się do występu pod okiem p.Beaty Smolarek, ale niestety z powodu panujących przeziębień, nie wystąpiły. Zastąpili ich Uczniowie klasy Va, którzy przygotowani przez p.J.Krasnodębską i p.I.Jaźwińską, przedstawili kolędowanie z którym następnego dnia podążali do Mieszkańców ulicy Kosmowskiej. Wspólnie z chórem szkolnym dyrygowanym przez p.Katarzynę Helicką wykonaliśmy bożonarodzeniowe kolędy: ,,Bóg się rodzi”, ,,Mędrcy świata”, ,,Pójdźmy wszyscy”. Zgromadzeni usłyszeli także ,,Nie było miejsca dla Ciebie” w wykonaniu Alicji Miksza oraz ,,Lulajże Jezuniu” zaśpiewane przez Tymka Kozarynę. Tymek wykonał także przepiękną, nastrojową kolędę ,,Maryjo, czy Ty wiesz”, czym zdobył wielki aplauz publiczności. Cztery kolędy zaśpiewał dla nas Zespół ,,Sami Swoi”. Usłyszeliśmy kolędy ,,Betlejemskie pole”, ,,Bóg się rodzi”, ,,Norweską” oraz ,,Jerozolimskie” przy akompaniamencie Pana Jana, prowadzącego Zespół. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędę ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki” i udali się na poczęstunek przygotowany przez szkolną kuchnię, gdzie największym powodzeniem cieszyło się ciasto drożdżowe. Tu był czas na wspólne rozmowy i spotkania.

 

        Agnieszka Matuszewska

 

 

 

This slideshow requires JavaScript.