„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny MIŚ

H. Bechlerowa

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie.  Od lat kojarzony jest z beztroskim okresem dzieciństwa. Prawdziwy przyjaciel i powiernik wielu dziecięcych sekretów.  

W środę 29.11.2017r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy  Święto Pluszowego Misia.  Przedszkolaki w towarzystwie swoich pluszowych przyjaciół  uczestniczyły w  „Misiowym Balu”.  Dzieci obejrzały  teatrzyk pt: „Złotowłosa i trzy misie”, zapoznały się z historią powstania pluszowego misia oraz  z uwagą wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego pt. „ Naprawiamy misia”.  Przedszkolaki  zrozumiały jak ważne jest szanowanie zabawek.  Wszyscy już wiedzą, że miś bez ucha, to smutny miś. Dzieci uczestniczyły w konkursach dotyczących znajomości bajowych misiów oraz tańczyły przy popularnych „misiowych przebojach”.   Na pamiątkę  tej radosnej zabawy, uczestnicy zostali obdarowani  małymi pluszowymi misiami.

Podczas  uroczystości mieliśmy okazję wypróbować nowy sprzęt multimedialny. Połączyliśmy tradycję z nowoczesnością.  Monitor interaktywny z ekranem dotykowym  umożliwił dostarczenie dzieciom bodźców dźwiękowych jak i wizualnych.  Wprowadzenie nowoczesnych osiągnięć  technologii multimedialnych  sprawiło, że uroczystość była bardziej atrakcyjna dla dzieci.

Kinga Goraj