9 listopada klasy piąte pojechały na wycieczkę na Cmentarz Wojskowy na Powązkach i do teatru na przedstawienie pt. „Robin Hood the Musical”.
Dzieci spacerowały około dwóch godzin po cmentarzu i słuchały opowieści o osobach, których ciała spoczywają na terenie tej wyjątkowej nekropolii. Przewodnik zapoznał uczniów z ważnymi faktami historycznymi i pokazał groby osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla Polski. Najwięcej czasu dzieci spędziły przy kwaterach bohaterów „Kamieni na szaniec”. W tym miejscu uczniowie zapalili  symboliczne lampki.

        Następnym punktem wycieczki było przedstawienie w języku angielskim pt. „Robin Hood the Musical”. Dzieci obejrzały spektakl przygotowany przez młodych aktorów z Edynburga. To pełne pasji i energii przedstawienie o takich wartościach jak odwaga, przyjaźń i miłość, które stają na drodze wyzyskowi i niesprawiedliwości. Młoda, pełna energii obsada oraz muzyka grana „na żywo” dostarczyły świetnej rozrywki w czasie pożytecznej lekcji języka angielskiego.

 

Iwona Jaźwińska

 

This slideshow requires JavaScript.