W środę 08.11. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. W salach przedszkolnych zrobiło się radośnie i kolorowo. Przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów. Na początku uroczystości dzieci obejrzały krótką inscenizację przygotowaną przez nauczycielki pt.:” Magiczne lustro”. Historia Śnieżki i Baby Jagi była motywem przewodnim dalszej zabawy. Dzieci rozwiązywały rozmaite konkursy i zagadki związane z bajkowymi postaciami, prezentowały umiejętności wokalne oraz taneczne. Wspólna zabawa dostarczyła przedszkolakom dużo wrażeń i pozytywnej energii. Na zakończenie wszyscy uczestnicy balu otrzymali baloniki z bohaterami bajek.

Jak wiemy dzieci uwielbiają bajki. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom, to nie tylko atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu, ale inwestycja w rozwój dziecka. Bajki kształtują wrażliwość oraz postawy społeczne, pobudzają intelekt i wyobraźnię.

„Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”
― Albert Einstein

Kinga Goraj