W środę 30.10.2019 w naszym przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość :

„Jesienny koncert – Dzieci – Dzieciom”

jak nazwa wskazuje – Dzieci śpiewały przed wyjątkową publicznością –  Dziećmi z innych grup przedszkolnych.

 

Wystąpienia publiczne są niezwykle stresującym i emocjonującym przeżyciem.

U dzieci często możemy zaobserwować dwie skrajne postawy : dziecko „śmiałe” dla którego występy przed publicznością nie stanowią żadnego problemu, albo dziecko nieśmiałe, które rzadko zabiera głos. Naszą rolą jest to, aby uświadomić dzieciom, że wystąpienia nie są niczym złym – to dobra zabawa podczas której możemy śpiewać, tańczyć i  recytować a inni biją nam za to brawo.

Pomysł z powstaniem naszego koncertu, zrodził się właśnie w celu ukazania dzieciom pięknej i radosnej roli wystąpień publicznych.  Dzieci śpiewają i tańczą dla siebie, nie są poddawane żadnej ocenie, jedynie czerpią radość z możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Pozytywne pierwsze doświadczenia, sprawiają że dzieci są same z siebie zadowolone. Niespodzianką dla wszystkich przedszkolaków, były urocze upominki.

 

Po wspaniałych występach naszych artystów, nastąpiło uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka”.

Dzieci, które we wrześniu rozpoczęły przygodę z przedszkolem, oficjalnie dołączyły do zacnego grona borzęcińskich przedszkolaków. Pamiątkowe dyplomy i medale będą dzieciom przypominać o tym wielkim wydarzeniu.